Okul Öncesi Öğretmenlerine Olan İhtiyaç Artıyor

12 yıllık kesintili temel eğitime geçişle birlikte okula başlama yaşı 66 ay (5.5 yaş) olarak belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu uygulamaya ilişkin yayımladığı genelgesinde, 30 Eylül 2012 tarihi itibariyle 66 ayını dolduran çocukların merkezi olarak e-okul sistemi üzerinden kayıtlarının yapılacağını duyurdu. Bakanlığın dün yayımladığı ‘’12 Yıllık Zorunlu Eğitime Yönelik Uygulamalar’’ başlıklı genelgeye göre 60-66 ay arası olan çocukların kayıtları da velilerin yazılı isteği ve ‘’gelişim yönünden hazır olduğunun anlaşılması’’ durumunda yapılabilecek. 60 ayın altında olan çocuklar ise okul öncesi eğitime yönlendirilecek.
Alınan bu kararla birlikte okullarda okul öncesi öğretmenlerine olan ihtiyacın artması söz konusu olacaktır. Hem işsiz üniversite ve Aöf Mezunları kendilerine istihdam alanı bulmuş olacak hem de KPSS sınavında yeterli puanı alan öğretmenlerin atamaları yapılacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen açıklarını kapatmak için üniversite mezunu Çocuk Gelişimi Sertifikasına sahip Öğretmenleri bu alanlarda ilk etapta ücretli öğretmen olarak istihdam edeceği gibi KPSS sınavı sonrasında kadrolu öğretmen alımları yapacaktır. Öğretmen atamalarıyla ilgili Ösym’den henüz bilgi alınamamıştır.

1064 Saatlik Çocuk Gelişimi Kurslarımıza bu nedenlerden ötürü yoğun talep olmaktadır. Sizlerde bu eğitimlerimizde yerinizi alabilirsiniz.

1064 Saatlik Çocuk Gelişimi Kursu Eğitim Gruplarımız;

Hafta İçi Gruplarımız

Pazartesi: 18:00-20:00

Çarşamba: 18:00-20:00

Hafta Sonu Gruplarımız

Cumartesi: 12:00-15:00

Pazar: 12:00-15:00

Kursa Başvuru İçin Gerekli Evraklar:

•  Öğrenim Belgesi fotokopisi,

•  Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

•  Vesikalık Fotoğraf (4 adet).

Yeni Dönem Başvuru Tarihleri hakkındaki Detaylı Bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

 

 

Değerlendir
Toplam 49 Oy Üzerinden Ortalama 2.8 puan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.